Omalovánky online pro děti
Obrázky, Online omalovánky pro nejmenší děti s tématem Letadla k vybarvení zdarma

Online omalovánky Letadla, obrázky k vybarvení pro děti

Cokoliv létajícího fascinuje malé děti i dospělé. Ať už to jsou ptáci nebo letadla. Právě dětské online omalovánky letadel, které si můžete zdarma spustit ve vašem prohlížeči, najdete na těchto stránkách.

    V kategorii online omalovánek letadel si můžete aktuálně vybrat ze čtyřech obrázků, vymalovánek. Jedná se o Helikoptéru, Letadlo, Letadélko, Vrtulník a Tryskáč.

    Co je to letadlo?

    Pokud se vás bude vaše dítě ptát co je to letadlo? Můžete mu odpovědět slovy Wikipedie: V nejširším významu lze jako letadlo označit i libovolný jiný létající stroj; pokud se pohybuje mimo atmosféru, označuje se jako umělé kosmické těleso. Sem lze zařadit např. raketoplán. Pokud chceme „běžné letadlo“ rozlišit od kosmických, označuje se jako atmosférické letadlo.
    Letadel je velké množství druhů. Za letadla považujeme například: Stíhací letadlo, Raketa, Letadlo pro letecké práce, Cvičné letadlo, Vrtulník, Ornitoptéra, Výsadkové letadlo, Koleoptéra, Víceúčelové letadlo, Konvertoplán, Vírník, Motorové rogalo, Nákladní, Těžší než vzduch, Kluzák, Model letadla, Cyklokoptéra, Osobní, Padák, Rogalo, Padákový kluzák s paramotorem, Bombardovací, Vojenské, Dopravní letadlo, Balón, Sanitní, Civilní letadlo, Letoun, Bitevní Motorové, Dopravní, Spojovací letadlo, Rotorový kluzák, Motorový kluzák, Pozorovací letadlo, Padákový kluzák, Bezmotorové, Smíšené, Vzducholoď, Drak, Sportovní nebo Speciální letadlo.
    Pro spuštění omalovánek potřebujete mít nainstalovaný a aktivovaný flash plugin ve vašem prohlížeči (Google Chrome, Chromium, Firefox, Safari, Internet explorer atd.). Na mobilních telefonech a tabletech bohužel tento plugin není dostupné a tyto omalovánky letadel si tak nemůžete vybarvit. V takovém případě doporučujeme omalovánky k vytištění (k tisku), beztak mají vyšší učební hodnotu, protože rozvíjí drobnou motoriku ruky vašich dětí.