Omalovánky online pro děti
Obrázky, Online omalovánky pro nejmenší děti s tématem Krajina k vybarvení zdarma

Online omalovánky Krajina, obrázky k vybarvení pro děti

V kategorii krajina se nacházejí dětské online omalovánky přírodní krajiny, přírodní motivy, obrázky zdarma k vybarvení pro malé děti.

    Další omalovánky týkající se přírody naleznete na naší partnerské stránce. Jako milovníka přírody by vás mohly zajímat i obrázky přírody na plochu počítače.
    V této kategorii jste nalezli následující online omalovánky přírody a krajiny: Les, U moře, Zahrada, Louka, Poušť, Moře, Zvířata na farmě (možná by se vám mohly líbit i farmářské online hry zdarma), Statek, Rybníček, Hrady, Samota, Léto, podzim, Řeka, Zima, Farma a Betlém.
    Omalovánky lze spustit pouze ve webovém prohlížeči, který má nainstalovaný a aktivovaný flash plugin. Z tohoto důvodu nelze omalovánky spustit na mobilních telefonech a tabletech. V takovém případě doporučujeme vytisknout obrázky na tiskárně.

    Co je to krajina?

    Krajina je podle Wikipedie odborný geografický a ekologický pojem, který vědeckým způsobem popisuje vybranou část zemského povrchu s typickou kombinací přírodních a kulturních prvků a charakteristickou scenérií. Geografická krajina je dokonalým výřezem krajinné sféry. K základním složkám krajiny patří reliéf, půda, vodstvo, klima, vegetační pokryv, zvířena a člověk. Jako přírodní krajina se nazývá území nedotčené lidskou činností, v němž dominují přirozené prvky, takových oblastí však na Zemi zbývá velmi málo. V současnosti převládá kulturní krajina vzniklá přetvořením původní přírodní krajiny činností člověka.